Blog

Witaj na moim blogu

Ćwiczenia hipopresyjne w uroginekologii

28.05.2019

W ostanim czasie miałam przyjemność uczestniczenia w kursie UK Hypopressives w Londynie. Od dłuższego czasu pragnęłam poznać tajniki te metody i wdrożyć je w terapie moich Pacjentów.   Techniki hipopresyjne bazują na ćwiczeniach posturalnych i oddechowych, dzięki którym uzyskuje się zmniejszenie ciśnienia w obrębie klatki piersiowej, brzucha i miednicy. Dlatego stanowią idealne uzupełnienie terapii w przypadku dolegliwości […]

W ostanim czasie miałam przyjemność uczestniczenia w kursie UK Hypopressives w Londynie. Od dłuższego czasu pragnęłam poznać tajniki te metody i wdrożyć je w terapie moich Pacjentów.

 

Techniki hipopresyjne bazują na ćwiczeniach posturalnych i oddechowych, dzięki którym uzyskuje się zmniejszenie ciśnienia w obrębie klatki piersiowej, brzucha i miednicy. Dlatego stanowią idealne uzupełnienie terapii w przypadku dolegliwości uroginekologicznych, szczególnie:

✔️obniżenia narządu rodnego

✔️inkontynencji (nietrzymania moczu, gazów, stolca)

Są też świetnym wprowadzeniem do ćwiczeń po porodzie❗️Niestety nie są proste, wymagają skupienia i poznania swojego ciała, ale małymi kroczkami można uzyskać fantastyczne rezultaty.

Zapewne zastanawiacie się, jak wyglada trening według metody UK Hypopressives. Zamieszczam filmik, obejrzyjcie do końca-pokaz ćwiczenia. 

 

Zwróćcie uwagę na moją szyję, jak i pracę żeber. To gra ciśnień, dzięki której narządy jamy brzusznej, miednicy mają możliwość podciągnięcia w górę. Ten rodzaj ćwiczeń sprawdzi się u osób min.: z obniżeniem narządu rodnego, przepukliną, problemami gastrycznymi, zastojami żylnymi, a nawet endometriozą! Dlaczego ?! Generowany ruch przepony wpływa na poprawę drenażu limfatycznego, ulepsza przepływy krwi, a samo „ zassanie” zwiększa ruchomość naszych wnętrzności ! Dlatego też metoda ta stanowi idealne rozwiązanie dla kobiet po porodzie. Ćwicząc w ten sposób odciążymy i odżywimy kresę białą. Umożliwimy także „podniesienie” dna miednicy ze wszystkimi narządami, co jest bardzo ważne, szczególnie po długim i intensywnym porodzie siłami natury. A efektem ubocznym będzie zmniejszenie obwodu brzucha oraz jego lekkie podniesienie.

Zaciekawione ?????

 

Zapraszam na konsultację, zapisy odbywają się przez Renort- Słuchając Ciała.

Jak wygląda proces defekacji?

11.06.2023

Temat powszechny, ale unikany. O ile o mikcji, czyli oddawaniu moczu i jego zaburzeniom, mówi się coraz częściej, to tematy związane z „tą” tylną częścią miednicy nie są głośno omawiane. Zacznijmy od tego, że aby proces defekacji mógł się rozpocząć, masa kałowa musi wpaść do odbytnicy. Transport stolca i gazów do odbytnicy odbywa się dzięki […]

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jak prawidłowo oddychać?

22.04.2021

Rzućmy okiem na to, jak wzorzec oddychania wpływa na dno miednicy i jak może prowadzić do pojawienia bólu, osłabienia i problemów z nietrzymaniem moczu, szczególnie u kobiet, które są po porodzie lub już dostrzegają problemy uroginekologiczne. Zwiększone ciśnienie śródbrzuszne Jak widać na powyższym obrazku, w przykładzie po lewej stronie, w czasie kaszlu, przyjmując pochyloną postawę, […]

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Siedzący tryb życia a dno miednicy

21.09.2020

Środowisko i styl życia mogą wpływać na zdrowie dna miednicy. Na przykład w niektórych kulturach miednica jest ważna i jest podkreślana podczas tańca i ruchu, podczas gdy w innych jest traktowana jako temat tabu. Już dawno zaobserwowano, że u kobiet w Azji nietrzymanie moczu występuje rzadziej w porównaniu z Europą i Ameryką Północną. Przypisywali to […]

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Bolesne współżycie po porodzie

09.12.2019

„Drugi” pierwszy raz.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jak dbać o ranę po nacięciu krocza?

29.11.2019

Blizna po epizjotomii.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Basen po porodzie.

31.08.2018

Pływanie zarówno w ciąży, jak i po porodzie stanowi bezpieczną i wskazaną aktywność. Aczkolwiek musicie zdawać sobie sprawę z pewnych kwestii.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Rozstęp mięśni prostych brzucha. Przypadłość kobiet po porodzie.

21.08.2018

Rozstęp mięśni prostych brzucha (Diastesis Recti, DRA) lub zwiększona odległość między nimi (Increased Inter–Rectus Distance, IRD) jest powszechnym problemem dotykającym kobiety w ciąży i po porodzie.Brak dowodów dotyczących wpływu poszczególnych ćwiczeń na redukcję DRA przyczynił się do zwiększenia świadomości w zakresie profilaktyki, znalezienia czynników ryzyka przetrwałego rozstępu mięśni prostych brzucha.

CZYTAJ CAŁOŚĆ