Reha-Fit Mama

Kiedy: 22. czerwca 2019

Gdzie: Family Clinic

Czas trwania: 10.00-13.00

Zapraszamy KOBIETY PO CIĄŻY na WARSZTAT z fizjoterapeutką Fizjoterapia Kobieca- Monika Grzegorzewicz, REHA-FIT MAMA.

Warsztat stanowi odpowiedź na potrzeby mam, które pragną bezpiecznie wrócić do formy po porodzie, ale nie mogą brać udziału w regularnych zajęciach. Zajęcia dedykowane są nie tylko kobietom tuż po porodzie, ale wszystkim , które nie rozpoczęły jeszcze aktywności po ciąży.

Założeniem tego programu REHA-FIT MAMA jest praca nad zniwelowaniem zmian w ciele kobiety, które zostały wygenerowane okresem ciąży. Dzięki odpowiednio ukierunkowanej pracy nad ciałem po porodzie, odzyskasz zdrowy i silny organizm, w którym znowu poczujesz się dobrze. Zajęcia skupiają się na wzmocnieniu najbardziej przeciążonych ciążą i porodem struktur, takich mięśnie dna miednicy i mięśnie brzucha. Pracujemy także nad wyrównywaniem napięć w ciele, które zostały wygenerowane ciążową sylwetką, a które potęgują się podczas nieprawidłowych nawyków w czasie pielęgnacji noworodka.

Warsztat odbywa się w formie praktycznej. Uczestniczki uczą się podstawowych ćwiczeń i ich modyfikacji, by móc odtwarzać ćwiczenia w odpowiednim dla siebie czasie. Celem tych treningów jest przygotowanie Twojego ciała do podjęcia dawnych aktywności.

Pamiętaj, że Twoje ciało ulegało zmianom przez 9 miesięcy, dlatego podjęcie zbyt szybko, niewłaściwych ćwiczeń, może sprowokować wystąpienie dolegliwości towarzyszących temu okresowi, takich jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządu rodnego czy rozstęp mięśni prostych brzucha.

Ważna jest regularność, ale przede wszystkim jakość wykonywania ćwiczeń. Dlatego podczas warsztatu fizjoterapeutka skontroluje postawę, jak i sposób wykonywania ćwiczeń.

Program warsztatu:

I. Część teoretyczna:
– zmiany zachodzące w ciele w czasie ciąży i po porodzie
– korekcja postawy
– edukacja w zakresie prawidłowych nawyków w trakcie czynności domowych i pielęgnacji dziecka
– zasady treningu po porodzie.

II. Część praktyczna
– rola przepon w naszym ciele
– nauka prawidłowego oddechu podczas ćwiczeń
– aktywacja mięśni głębokich (mięśni dna miednicy i mięśnia poprzecznego)

III. Część praktyczna
– ćwiczenia wzmacniające
– ćwiczenia w różnych pozycjach

IV. Część praktyczna
– rozciąganie i relaksacja
– ćwiczenia przywracające elastyczność skróconym i spiętym mięśniom w obrębie klatki, karku, przedniej części ud, okolicy lędźwiowej.
– techniki automasażu.

Czas trwania: 3h
Aby zapewnić jakość i komfort przekazywanej wiedzy, w warsztacie odbywa się BEZ DZIECI, jednak pomiędzy poszczególnymi częściami planowane są przerwy, podczas których można nakarmić maluszka (w klubie jest przestrzeń do karmienia czy zmiany pieluszki)

Ćwiczenia konstruowane są w taki sposób, by każda mama mogła w nich bezpiecznie brać udział.

Spotkanie odbędzie się:
Klub Mamoiselle – kobieca przestrzeń aktywnego stylu życia
ul. Mistrzowska 15
koszt:
– 95 zł/os

Ilość miejsc ograniczona.
Rejestracja: https://mamoiselle0604.evenea.pl/

Warsztat NIE JEST kierowany dla PROFESJONALISTÓW.

Zapraszamy!

Zapisz się na te warsztaty

Napisz lub zadzwoń korzystając z poniższych danych. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz też bezpośrednio skontaktować się ze mną.

Family Clinic

Pokaż na mapie

ul. Kaliny Jędrusik 9, Żoliborz

tel: 22 233 00 16

Zasób 1